ViktÓRIA KAŽIKOVÁ
kickbox

1. Ako sa máš v tejto Covid dobe ?

 No tak v rámci možností, momentálne sa venujem viac škole a našla som si aj brigádu, kde zabíjam čas. Moje trénovanie muselo dostať pauzu kvôli zraneniu aké sa mi stalo na Majstrovstvách Sveta. Takže skôr sa venujem posilňovaniu ako boxovaniu, ešte to nemám celkom zahojené. Ale je to už celkom dobre, chvála bohu aj môj zrak je na tom už o dosť lepšie.

 2. Pandémia zasiahla aj Kickbox, no napriek tomu si sa stihla zúčastniť MS. Ako hodnotíš toto podujatie?

 Som rada, že som stihla aspoň toto. Pre mňa veľké podujatie, na ktoré som dosť aj dlho čakala a mala asi aj najdlhšiu prípravu. Majstrovstvá hodnotím veľmi dobre, cítila som sa vynikajúco a všetko bolo v najlepšom poriadku. Doslova všetko. Na zápas som bola pripravená, čakala som až do polovice týždňa čo je dosť nezvyk u mňa, lebo väčšinou som už zápasila v pondelok-utorok a teraz až v stredu. Zápas sa mi páčil čo ja nezvyknem svoje zápasí pozerať, ale tento som si pozrela aj kvôli tomu čo urobila moja súperka. FAUL, ktorý jej nijak nebol uznaný a mne sa to nepáčilo. Stalo sa mi to na konci druhého kola kde som si ruka zakliesnila o laná (už vtedy mal zasiahnuť rozhodca, ale on si to očividne nevšimol) a vtedy ma strhla dole a dala mi koleno rovno do oka. Nevidela som na jedno oko. Šla som ďalej aj kvôli tomu, že som nič nevidela a muselo som si sama zvoliť taktiku ako to zvládnuť, netušila som aké je skóre. Potom na mňa kričali, že vyhrám a to čo som robila, aby som udržala a aj sa podarilo. Aj keď som bola zranená, nevidela som tak predsa som dokázala zvíťaziť čo ma tešilo. Oni chceli dať protest lebo čakali, že rozhodcovia rozhodli zle, ale chyba bola to, že sme to mali aj natočené, takže nič by s tím nevyriešili. Musím povedať, že v treťom kole bolo dosť vidno, že moja súperka z Ameriky ma chcela dať dole nepekným spôsobom (faulmi). Po skončení zápasu som si to oko šla ošetriť, lebo som bola v tom, že idem ďalej. Bohužiaľ, nepokračovala som už kvôli tomu, že som neskôr šla aj na CT-čko, kde zistili, že mam zlomenú kosť pod okom (očnicu). Umiestnila som sa v osmičke. Ťažko sa z toho spamätáva.

 3. Aké sú tvoje najbližšie plány v rámci tréningov a súťaží ? Vieš teraz vôbec niečo plánovať dopredu ?

 Uff. Je to dosť ťažké. Mám stopku do polky januára kvôli zraneniu. Takže ešte sme nič neplánovali, základ je, aby som to mala 100% zahojené.

 4. Je niečo čo ťa táto pandémia naučila a čo si si aj z tejto zlej situácie odniesla?

 Snažím sa byť nad vecou a až tak si to nepripúšťať. Je to dosť na psychiku. Naučila ma čítať knihy, začo som jej neskutočné vďačná. Asi len to je jediní plus. Samozrejme aj, asi to, že si máme vážiť jednoduché veci, ktoré pred coronou boli samozrejmosťou, ale v tejto dobe coronovej už samozrejmosťou nie sú ako napríklad ísť normálne do kaviarne...

 5. Z akej chyby si sa v rámci svojej kariéry naučila najviac ?

 Nepovedala by som, že to boli chyby, ale úlohy čo ma mali niečo naučiť a vďaka, ktorým som bola a som ešte lepšia ako predtým.

 6. Ako vyzerá tvoj tréning v tieto dni v rámci "off-season"?

 Sú po väčšine v posilke aj kvôli zraneniu ešte nemôžem extra skákať a mať otrasy. Teraz to robím skôr len tak pre seba, nemám ešte cieľ. Som momentálne voľna v trénovaní.

 7. Aký je tvoj najväčší "highlight" v rámci tvojej kariéry?

 Asi nie je. On ešte len príde. Najväčší svetlí bod v mojom živote asi bol, že som vôbec šla vyskúšať kick-box. On mi zmenil život a som vďačná, že som zistili, že to chcem.

 8. Obľúbený miesto na tréning/zápas ?

 Podľa toho ako sa cítim, niekedy aj vonku keď chcem vypnúť, ale inak v našej klubovej telocvični ktorú milujem aj to miesto, môj druhý domov.

 9. Obľúbené jedlo?

 Celkovo milujem jedlo a preto ani nemám obľúbené jedlo. Je to pri mne nemožné. Keby môžem tak všetko by som zaradila medzi obľúbené jedlo.

 10. Čo by si poradila začínajúcim športovcom a deťom, ktoré začínajú s kickboxom?

 Hlavne nech to robia pre seba a nie pre druhých. Tento šport potrebuje veľkú dávku trpezlivosti. Tak keď im to nepôjde nech nezúfajú a trénujú ďalej, časom príde odmena.