Tamara potocká
plÁvanie

1.   Ako sa máš v tomto novoročnom období?

 Mám sa dobre, konečne som si oddýchla, ale je na čase začať znovu trénovať.

 2.   Máš za sebou síce divokú ale úspešnú sezónu, v ktorej sa ti podarilo stanoviť nový SVK rekord, zúčastnila si sa ME a rovnako tak aj MS...ako vnímaš túto sezónu a účasť na MS?

 Túto sezónu hodnotím ako veľmi vydarenú. Na jej začiatku som ani len nepomyslela na to, že by som mohla prekonať slovenský rekord. Pred Majstrovstvami Európy ma ani vo sne nenapadlo, že sa dostanem 4-krát do semifinále. Majstrovstvá sveta už neboli podľa mojich očakávaní, ale som rada, že som sa ich zúčastnila a pricestovala domov zdravá, keďže sme ako Slovenská výprava museli šampionát predčasne ukončiť.

 3.   Koľko hodín denne/týždenne si trénovala počas prípravy na MS?

 Príprava na MS tiež nevyšla podľa predstáv, keďže som ju musela prerušiť kvôli zhoršenému zdravotnému stavu. Takže nemôžem a ani neviem povedať, koľko hodín to presne bolo.

 4.   Máš nejaký svoj rituál pred dôležitým štartom?

 Rituál mám stále rovnaký, či už pred dôležitým, alebo menej dôležitým štartom - dobre sa vyspať a naladiť na tú správnu vlnu.

 5.   Ako sa ti trénovalo, súťažilo a celkovo fungovalo v rámci "bubliny" v X-bionic Sphere a je niečo čo ťa táto pandémia naučila?

 Spočiatku bola bublina fajn vec, ale čím dlhší čas som tam strávila, tým to bolo ťažšie. Stále rovnaké prostredie, jedlo a von sme chodili tak maximálne raz do týždňa. Doma som skoro ani nebola. Ale mala som cieľ, vďaka ktorému som to zvládla, no po tejto skúsenosti sa mi slovo “bublina” nesmierne zhnusilo. Táto pandémia ma učí stále nové veci, ale hlavne ma naučila, že si treba vážiť veci, ktoré berieme ako samozrejmosť.

 6.   Akú chybu si vo svojej kariére spravila a odniesla si si z nej najviac ponaučenia?

 Presviedčala som samú seba, že to, čo robím, je správne, pritom som vedela, že nie je.

 7.   Aké je tvoje obľúbené jedlo?

 Mám veľa obľúbených jedál, ale asi najviac si pochutím na bryndzových pirohách so smotanou.

 8.   Ktorý bazén považuješ za svoj obľúbený?

 Na Slovensku sa mi veľmi dobre pláva v už spomínanom X-bionic Sphere, ale najviac zo všetkých mám rada Duna Arénu v Budapešti, na ktorý mám aj veľmi pekné spomienky.

 9.   Aký je tvoj najväčší "hightlight" v rámci tvojej kariéry?

 Za svoj najväčší úspech považujem 14. miesto na Majstrovstvách Európy (2021), ale taktiež aj 8. miesto na Olympijských hrách mládeže (2018).

 10. Čo by si poradila začínajúcim športovcom a mládeži, ktorá začína s plávaním?

 Že s vodou netreba bojovať a samozrejme sa nevzdávať. Vodu si treba užívať.