Martin knapec
Enduro - mtb

1.  Ako sa máš v tomto sviatočnom období?

 Tak užívam si chvíle s rodinou a kamarátmi , robím to čo iné dni si nemôžem dovoliť . Neobmedzujem sa ale zažívam komfortnú zónu plnú pohodlia.

 2.  Ako momentálne vyzerá tvoja „off-season“ ?

 Vstávam bez budíka a zaspávam bez kontroly času . Snažím sa mať rozlične aktivity, ktoré nerobím počas sezóny, beh, turistika, hokej, motorka zamerane hlavne na aeróbne zaťaženie.

 3.  Máš už plány ako by mala vyzerať tvoja najbližšia sezóna?

 Niečo už mam naplánovane, ale stále nemám finish kalendár.

 4.  Máš svoje obľúbené miesto - trať na jazdenie?  (tréningové a aj závodné)

 Najradšej trénujem doma v lokalite Rajecké Teplice, samozrejme mimo SR jazdím rad na tréning do Leogangu. Preteky sú krásne na viacerých miestach, ale asi top bude Canazei v Taliansku.

 5.  Aké je tvoje obľúbené jedlo?

 Steak z vysokej roštenky.

 6.  Čo považuješ za svoj najväčší kariérny úspech?

 2. miesto na EWS-E v Petzene (SLO).

7.  Trénuješ mladú generáciu jazdcov a zároveň aj pomáhaš budovať traily, čo patrí medzi tvoje rady práve mládeži, ktorá začína so športom, v tomto prípade s MTB?

 Aby to hlavne robili pre radosť a pre seba. Hľadali v tom životný štýl a nie len poobedňajšiu aktivitu. Ak chcú byť dobrí musia byť disciplinovaní, šport ich naučí návyky ktoré im v živote pomôžu aj v iných situáciách ako pri športe. Budú vedieť byt vytrvalí a ísť si za cieľom. Začiatky sú ťažké ako pri všetkom, nie vždy to ma hladký priebeh. Mladí musia do určitého veku jazdiť len pre zábavu, spoznávať sa s terénom a neskôr dodržiavať tréningový systém a zvyšovať úroveň jazdy.

 

 

8.  Z ktorej vlastnej chyby si sa najviac poučil a odniesol si z nej skúsenosť do budúcna?

 Necvičil som stabilizačne cviky, zanedbával som fyzio tréningy z čoho mi odchádzali ramená.

 

9.  Koľko km najazdíš v rámci prípravy a sezóny v rátane sústredení v zahraničí?

 Ako kedy, pohybuje sa to od 6 000 do 10 000 km.

 10.  Keďže už patríš medzi tých ostrieľaných jazdcov, tvoríš si svoje tréningy sám alebo aj napriek svojim skúsenostiam posúvaš túto úlohu niekomu inému?

 Vedel by som sa z časti pripraviť aj sám, ale zdôverujem sa trénerovi, ktorý ma vie fyzicky lepšie systematicky pripraviť ako ja. No na jar už viem čo mam robiť aby som sa počas pretekov cítil komfortne, bezpečne a silno.